Davutoğluna Hüsran

Türkiye'de bir karşılığı olmayan Başkan Erdoğan'ın bir yerlere getirdiği isimler gerçek oy oranlarını görmeye başladılar Davutoğlu Ak P'artinin başında iken girdiği s'eçimde aldığı oy oranını kendi oyu zannedip P'arti kurdu ve dün girdiği ilk s'eçimde halkta nasıl bir karşılığı olduğunu öğrendi Gelecek P'artisi, Ahmet Davutoğlu'nun bizzat ziyaret ederek adayına destek verdiği Güney Beldesi'nin belediye başkanlığı seçimlerinde yüzde 1 oy alarak ilk h'üsrarını yaşadı.
M'uhalefet, Güney Belde Belediye Başkanlığı seçimlerinden hüsranla çıktı. Her fırsatta erken s'eçim çağrısı yapan Millet İttifakı Güney Belde halkının oylarından sadece yüzde 5'ini alabilirken, Ahmet Davutoğlu yönetimindeki Gelecek P'artisi ise yüzde 1 oy aldı.

Davutoğlu 'toplama kalabalık' karşısında gaza gelmişti
İlk seçiminden h'üsranla ayrılan Ahmet Davuoğlu, 2 Haziran'da Güney Beldesi'ni z'iyaret ederek belde sakinleri ile bir araya gelmişti. Burada i'ddialı konuşan Davutoğlu, ilk seçimlerinden başarı ile çıkacakları mesajını vermişti. Ahmet Davutoğlu bizzat ziyaret ettiği Güney Beldesi'nden aldığı oy oranı ile hüsrana uğradıktan sonra sessizliğe gömüldü.

Gün boyu p'rovokasyon yaptılar
Öte yandan Güney Beldesi'ndeki Gelecek Partililer, AK Partilileri oy odalarına girmekle suçlayarak arbede çıkarttı. Gün boyu p'rovokasyona devam eden Gelecek Partililer, yaşanan seçim heyecanına gölge düşürdü.

Sandıktan çıkan oy sayıları şöyle AK P'arti: 1021 BBP: 504 CHP: 29 İYİ P'arti: 23 Gelecek P'artisi: 17 Yeniden Refah P'artisi 7 O'y aldı boyunun ölçüsünü alan b'azı p'artiler halkta karşılıklarının olmadığını anlamışlardır umarım

Popüler Haberler